subject
Mathematics, 22.06.2019 13:00 orlando19882000

Detective pi is having a birthday party for the first baby rhino. the cake serves 50 people and costs $120. how much does the cake cost per person?

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 13:10
When are two distinct non vertical lines parallel
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 13:40
Show algebraically that f and g are inverse functions f(x)=x^2/-6; g(x)=square root of 2x+12​
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 17:00
An air conditioning system can circulate 350 cubic feet of air per minute. how many cubic yards of air can it circulate per minute?
Answers: 3
question
Mathematics, 21.06.2019 18:00
Laura can purchase 10 notebooks and a $7 pack of pens for the same price as 8 notebooks, a $5 pack of pens, and a $10 backpack. how much does each notebook cost
Answers: 2
You know the right answer?
Detective pi is having a birthday party for the first baby rhino. the cake serves 50 people and cost...
Questions
Questions on the website: 11227338