subject
Mathematics, 21.06.2019 17:00 daeshawnc14

Jamie went to home depot. she bought 25 bags of soil that cost $9 per bag. she bought 15 pots at $8 each, and she bought 23 bags of pebbles at $15 each. she used a coupon that gave her $5 off for every 100 dollars she spent. how much did jamie pay at the end?

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 12:30
Find the power series expantion of f(z)=log(4=3z) at the point z=-1
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 16:00
What is the length of the unknown leg in the right triangle ?
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 20:10
21 type the correct answer in the box. use numerals instead of words. if necessary, use / for the fraction bar. the solution set of n2 - 14n = -45 is { (separate the solutions with a comma)
Answers: 3
question
Mathematics, 22.06.2019 01:30
12.0 million metric tons of beef produced annually in the u.s. out if 65.1 mikkion metric tons of produced annually worldwide
Answers: 1
You know the right answer?
Jamie went to home depot. she bought 25 bags of soil that cost $9 per bag. she bought 15 pots at $8...
Questions
question
Mathematics, 22.02.2021 14:00
question
Mathematics, 22.02.2021 14:00
question
Advanced Placement (AP), 22.02.2021 14:00
question
Business, 22.02.2021 14:00
question
Mathematics, 22.02.2021 14:00
question
Social Studies, 22.02.2021 14:00
Questions on the website: 13561525