subject
Mathematics, 21.06.2019 16:30 Moneyman587

Jackie purchased 3 bottles of water and 2 cups of coffee for the family for $7.35. ryan bought 4 bottles of water and 1 cup of coffee for his family for 7.15. how much does each bottle of water cost? how much does each cup of coffee cost?

ansver
Answers: 3

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 20:00
If a car weighs 2859 ton what is the total amount you will get paid if their paying $5.50 hundredths lbs
Answers: 3
question
Mathematics, 22.06.2019 00:30
Find the area of just the wood portion of the frame. this is called a composite figure. you will need to use your values from problem #2need all exepct 4 answerd if you can
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 00:50
Randy and trey take turns cleaning offices on the weekends. it takes randy at most 4 hours to clean the offices. it takes trey at most 6 hours to clean the offices. what is the greatest amount of time it would take them to clean the offices together? 2.4 hours 2.5 hours
Answers: 3
question
Mathematics, 22.06.2019 02:20
Jenny invests $2,000 at an interest rate of 5%. the amount of money, me, in jenny's account after tyears can be represented using the equation ma-2000(1.05). if jenny would have invested the same amount of money at the same interest rate four years ago, the equation representing the amount of money mo. in her account would be represented using the equation! mg = 2000(105)*** which of the following is equivalent to mp? 2000(105) om- 1.05 2000(1.05) mo 1059 mp-2000(1.05) (105) mp - 2000(1.05) + (1.05)
Answers: 1
You know the right answer?
Jackie purchased 3 bottles of water and 2 cups of coffee for the family for $7.35. ryan bought 4 bot...
Questions
question
Mathematics, 22.04.2021 21:40
question
Computers and Technology, 22.04.2021 21:40
question
Chemistry, 22.04.2021 21:40
question
Spanish, 22.04.2021 21:40
question
French, 22.04.2021 21:40
Questions on the website: 13538308