subject
Mathematics, 21.06.2019 16:30 emilyanneK2540

Jackie purchased 3 bottles of water and 2 cups of coffee for a family for $7.35. brian bought 4 bottles of water and 1 cup of coffee for his family for $7.15. how much does each bottle of water cost? how much does each cup of coffee cost? i need this done

ansver
Answers: 3

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 18:30
The bake stars picked 907 apples last weekend at a local orchard they made caramel apples and sold them in the bakery in trays of 6
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 19:00
Hector and alex traded video games. alex gave hector one fourth of his video games in exchange for 6 video games. then he sold 3 video games and gave 2 video games to his brother. alex ended up with 16 video games. how many video games did alex have when he started?
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 19:30
Select the margin of error that corresponds to the sample mean that corresponds to each population: a population mean of 360, a standard deviation of 4, and a margin of error of 2.5%
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 22:00
Apackage of five erasers cost 0. $.39 at this rate how many how much would 60 erasers cost in dollars and cents
Answers: 2
You know the right answer?
Jackie purchased 3 bottles of water and 2 cups of coffee for a family for $7.35. brian bought 4 bott...
Questions
question
Mathematics, 27.01.2020 22:31
Questions on the website: 13553918