subject
Mathematics, 22.06.2019 12:00 dozsyerra

Which is the better deal a.2 lb for $4.98 b.5 lb for $12.25 c. 8 lb for $18.80 d.10 lb for $23.70

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 14:00
Easy points boii. read it. ya. fresh
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 15:00
Idon’t understand this.. will someone ? will mark brainliest along with 20 points.
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 19:00
1. which of the following algebraic equations is equivalent to ? x^n = a a^n = x a^x = n x^a = n 2. 16^1/4= 1/2 2 4 3. (-36)^1/2= -6 1/6 no real number 4. 8^2/3= 4 8 16√2 )^5/2= 7,776 1/7,776 no real number 6. m ^ the square root of a^2m simplified is: 7. the square root of 3^3 times the square root of 2 simplified and in radical form is:
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 19:20
Thompson and thompson is a steel bolts manufacturing company. their current steel bolts have a mean diameter of 127 millimeters, and a variance of 36. if a random sample of 35 steel bolts is selected, what is the probability that the sample mean would differ from the population mean by greater than 0.5 millimeters? round your answer to four decimal places.
Answers: 3
You know the right answer?
Which is the better deal a.2 lb for $4.98 b.5 lb for $12.25 c. 8 lb for $18.80 d.10 lb for $23.70...
Questions
question
Advanced Placement (AP), 15.10.2020 08:01
question
Mathematics, 15.10.2020 08:01
Questions on the website: 11029749