subject
Mathematics, 28.02.2021 01:00 tsunommygames

The same jar of honey is sold in two different size jars. Large jar is 540g for £4.10 and small jar is 360g for £2.81. By considering the amount of honey per penny, work out which jar is the best value for money . Working must be shown

ansver
Answers: 3

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 18:40
Acircle has a circumference of 28.36 units what is the diameter of the circle
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 19:00
Ineed to know the answer to this algebra question.
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 19:10
Can some one me with these questions
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 23:00
Bobs burgers bam has a special deal of 4 hamburgers for $6. at that rate, how much should it cost to buy 3 hamburgers?
Answers: 1
You know the right answer?
The same jar of honey is sold in two different size jars. Large jar is 540g for £4.10 and small jar...
Questions
question
Arts, 06.03.2021 14:00
question
Mathematics, 06.03.2021 14:00
question
Biology, 06.03.2021 14:00
question
English, 06.03.2021 14:00
Questions on the website: 14443713